Kasutage päikesekaitsefaktoriga nahahooldus- ja päikesekaitsetooteid või kaitske nahka muul moel, soovitab dermatoloog Ene Mäestu. Päikesepõletus, mille inimene ise on ammu unustanud, püsib naha mälus.

Küllap on nii mõnigi kogenud, kuis päikesest tulitav nahk tekitab külmahooge või ei lase öösel magada, sest on hõõguvalt valushell. Kuigi olid enda arvates hoolikas ja tähelepanelik, suutsid end ikkagi justkui märkamatult ära põletada. Tihtilugu reisil olles, kus iga naharakuga tahaks soojust ja päikest endasse koguda, tajumata täpselt, kui võimas või kiire võiks hiljem ilmnev tulemus olla.   Kumuleerunud kiirguse mõju Oma töise kogemuse põhjal väidab dr Ene Mäestu, et on inimesi, kes end paaniliselt kreemitavad ja kardavad päikest, ning teised, kes ei pelga midagi. Eelkõige peavad kaitsekreeme pidevalt kasutama aga inimesed, kel on kosmeetilised nahaprobleemid, kalduvus pigmendilaikudele, nahapunetus, kapillaaride laienemine näol, (kuperoosne nahk). „Pigmentatsioonihäired võivad olla ka noortel naistel, kes kasutavad rasestumisvastaseid pille või tekivad need seoses rasedusega. Pigmendilaigud võivad ilmneda ka pärast päikesepõletust või pikemaajalist päikese käes olemist, näiteks pärast reisi, kus on olnud intensiivne päike, ja põhjustada ebameeldivat üllatust. Samuti tekkida vanemas eas solaarlentiigo, mis viitab, et nahk on päikesest kahjustatud. See pole küll eluohtlik seisund, aga pigmendilaigud näol inimest häirivad. Samas on neid küllaltki keeruline ja aeganõudev ravida, milleks kulub kuid ja mõnikord ka aastaid. Pigmendilaikude olemasolul tuleks kasutada maksimaalselt kõrge päikesekaitsefaktoriga kreeme. Kui unustatakse päikese kätte minnes kreemi määrida, siis tulevad pigmendilaigud varasemale kohale tagasi. Päike soodustab ka fotovananemist, nahk muutub õhemaks, sellele tekivad peened kortsukesed. Fotovananemise üheks sümptomiks on solaarelastoos. Elu jooksul kumuleerunud ultraviolettkiirgus on kahjustanud pärisnahas paiknevaid elastseid kiude ― kollageenkiud on fragmenteerunud ja hävinenud ning asendunud vormitute elastsete kiududega. Kollageenisüntees on langenud, kuid elastiinisüntees tõusnud. Nahk näeb välja kortsuline, paksenenud, krobeline ja kare, on kaetud kollakate paapulite ja naastudega. Või tekib solaarkeratoos, mis ei ole otseselt halvaloomuline moodustis nahal, ent võib muutuda vähieelseks seisundiks. Nahavähki seostataksegi tänapäeval elu jooksul saadud kumulatiivse ultraviolettkiirgusega. Nahk mäletab kõike. Nii päikesepõletusi kui seda, et noorena on hästi palju päevitatud. Nahavähk võib hakata arenema aastate või aastakümnete pärast. Kasutage päikesekaitsefaktoriga nahahooldus- ja päikesekaitsetooteid või kaitske nahka muul moel, soovitab dermatoloog Ene Mäestu. Päikesepõletus, mille inimene ise on ammu unustanud, püsib naha mälus. web hosting services top

Nahk mäletab kõike

Tiina Lang, Fotod: Tootjad

Kasutage päikesekaitsefaktoriga nahahooldus- ja päikesekaitsetooteid või kaitske nahka muul moel, soovitab dermatoloog Ene Mäestu. Päikesepõletus, mille inimene ise on ammu unustanud, püsib naha mälus.

Küllap on nii mõnigi kogenud, kuis päikesest tulitav nahk tekitab külmahooge või ei lase öösel magada, sest on hõõguvalt valushell. Kuigi olid enda arvates hoolikas ja tähelepanelik, suutsid end ikkagi justkui märkamatult ära põletada. Tihtilugu reisil olles, kus iga naharakuga tahaks soojust ja päikest endasse koguda, tajumata täpselt, kui võimas või kiire võiks hiljem ilmnev tulemus olla.

 

Kumuleerunud kiirguse mõju

Oma töise kogemuse põhjal väidab dr Ene Mäestu, et on inimesi, kes end paaniliselt kreemitavad ja kardavad päikest, ning teised, kes ei pelga midagi. Eelkõige peavad kaitsekreeme pidevalt kasutama aga inimesed, kel on kosmeetilised nahaprobleemid, kalduvus pigmendilaikudele, nahapunetus, kapillaaride laienemine näol, (kuperoosne nahk). „Pigmentatsioonihäired võivad olla ka noortel naistel, kes kasutavad rasestumisvastaseid pille või tekivad need seoses rasedusega. Pigmendilaigud võivad ilmneda ka pärast päikesepõletust või pikemaajalist päikese käes olemist, näiteks pärast reisi, kus on olnud intensiivne päike, ja põhjustada ebameeldivat üllatust. Samuti tekkida vanemas eas solaarlentiigo, mis viitab, et nahk on päikesest kahjustatud. See pole küll eluohtlik seisund, aga pigmendilaigud näol inimest häirivad. Samas on neid küllaltki keeruline ja aeganõudev ravida, milleks kulub kuid ja mõnikord ka aastaid. Pigmendilaikude olemasolul tuleks kasutada maksimaalselt kõrge päikesekaitsefaktoriga kreeme. Kui unustatakse päikese kätte minnes kreemi määrida, siis tulevad pigmendilaigud varasemale kohale tagasi.

Päike soodustab ka fotovananemist, nahk muutub õhemaks, sellele tekivad peened kortsukesed. Fotovananemise üheks sümptomiks on solaarelastoos. Elu jooksul kumuleerunud ultraviolettkiirgus on kahjustanud pärisnahas paiknevaid elastseid kiude ― kollageenkiud on fragmenteerunud ja hävinenud ning asendunud vormitute elastsete kiududega. Kollageenisüntees on langenud, kuid elastiinisüntees tõusnud. Nahk näeb välja kortsuline, paksenenud, krobeline ja kare, on kaetud kollakate paapulite ja naastudega. Või tekib solaarkeratoos, mis ei ole otseselt halvaloomuline moodustis nahal, ent võib muutuda vähieelseks seisundiks. Nahavähki seostataksegi tänapäeval elu jooksul saadud kumulatiivse ultraviolettkiirgusega. Nahk mäletab kõike. Nii päikesepõletusi kui seda, et noorena on hästi palju päevitatud. Nahavähk võib hakata arenema aastate või aastakümnete pärast.

Nahk mäletab kõike
Kasutage päikesekaitsefaktoriga nahahooldus- ja päikesekaitsetooteid või kaitske nahka muul moel, soovitab dermatoloog Ene Mäestu. Päikesepõletus, mille inimene ise on ammu unustanud, püsib naha mälus.
Nahk mäletab kõike
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Nahk mäletab kõike
ALATI ILUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn