Mariana Mutso (27) läks kaljuronimistreeningule, et mägimatkaks valmistuda, aga avastas põneva spordiala, mille arendamisest Eestis on saanud tema põhitegevus.

Ronimisministeeriumi üks eestvedajaid Mariana Mutso meenutab: “2007. aastal läks isa mägedesse ja andis mulle valida, kas temaga minna või teha teoks teine unistus, langevarjuhüpe. Otsustasin minna mägedesse. Dolomiitides oli meil plaanis ka paar lõiku tehnilist ronimist ja rühmajuht soovitas Lasnamäe ronimisseinal harjutada. Treenisin esialgu mäkke minekuks, aga kui seal oli käidud, tuli välja, et mulle meeldib tehniline ronimine rohkem. Mägimatkamine on tore, aga eelkõige köidab mind kaljuronimine.” Mariana tunnistab naerdes, et temast ei saanud sportlast. Ta jagab ronijad kaheks: sportlased, kellele on oluline sooritus, ja temasugused, kes seda ala lihtsalt naudivad. Sooritus ei ole kõige tähtsam, oluline on ka suhelda, iseendaga tegeleda ja vaikselt piire kombata. Ronimisvõimalusi jagub Kui alatasa on kuulda, et Eestis ei ole ronimisvõimalusi, siis tegelikult on küll, sest meil on vägagi arvestatavad rändrahnud, eriti Põhja-Eestis. “Raske on öelda, kas rändrahnul on võrreldes kunstseinaga lihtsam või keerulisem, see on lihtsalt teistmoodi,” jutustab Mariana. „Ka erinevate kivimitega peab harjuma. 5−7 meetri kõrgused rändrahnud ei ole niisama, sageli lõpevad isegi lihtsad rajad hirmsalt. Ülemised nukid võivad olla sammaldunud või on halvad. Ronid poolele maale ja siis oled valiku ees: alla ei taha hüpata, üles ei julge minna. Vahel tundub hirmus, võimatu, aga tegelikult on asi ühes kehaliigutuses ja keskendumises.” Suvel läheb naine Itaaliasse kõrget seina proovima. Siiani on ta roninud eelkõige kuni 30meetriseid radu, seal aga ootavad 300−500meetrised seinad, mis tunduvad põnevad. Mariana Mutso (27) läks kaljuronimistreeningule, et mägimatkaks valmistuda, aga avastas põneva spordiala, mille arendamisest Eestis on saanud tema põhitegevus. web hosting services top

Kaljul ennast ületamas

Ave Põlenik-Schweiger

Mariana Mutso (27) läks kaljuronimistreeningule, et mägimatkaks valmistuda, aga avastas põneva spordiala, mille arendamisest Eestis on saanud tema põhitegevus.

Kaljul ennast ületamas

Ronimisministeeriumi üks eestvedajaid Mariana Mutso meenutab: “2007. aastal läks isa mägedesse ja andis mulle valida, kas temaga minna või teha teoks teine unistus, langevarjuhüpe. Otsustasin minna mägedesse. Dolomiitides oli meil plaanis ka paar lõiku tehnilist ronimist ja rühmajuht soovitas Lasnamäe ronimisseinal harjutada. Treenisin esialgu mäkke minekuks, aga kui seal oli käidud, tuli välja, et mulle meeldib tehniline ronimine rohkem. Mägimatkamine on tore, aga eelkõige köidab mind kaljuronimine.”

Mariana tunnistab naerdes, et temast ei saanud sportlast. Ta jagab ronijad kaheks: sportlased, kellele on oluline sooritus, ja temasugused, kes seda ala lihtsalt naudivad. Sooritus ei ole kõige tähtsam, oluline on ka suhelda, iseendaga tegeleda ja vaikselt piire kombata.

Ronimisvõimalusi jagub

Kui alatasa on kuulda, et Eestis ei ole ronimisvõimalusi, siis tegelikult on küll, sest meil on vägagi arvestatavad rändrahnud, eriti Põhja-Eestis. “Raske on öelda, kas rändrahnul on võrreldes kunstseinaga lihtsam või keerulisem, see on lihtsalt teistmoodi,” jutustab Mariana. „Ka erinevate kivimitega peab harjuma. 5−7 meetri kõrgused rändrahnud ei ole niisama, sageli lõpevad isegi lihtsad rajad hirmsalt. Ülemised nukid võivad olla sammaldunud või on halvad. Ronid poolele maale ja siis oled valiku ees: alla ei taha hüpata, üles ei julge minna. Vahel tundub hirmus, võimatu, aga tegelikult on asi ühes kehaliigutuses ja keskendumises.” Suvel läheb naine Itaaliasse kõrget seina proovima. Siiani on ta roninud eelkõige kuni 30meetriseid radu, seal aga ootavad 300−500meetrised seinad, mis tunduvad põnevad.

Mariana Mutso (27) läks kaljuronimistreeningule, et mägimatkaks valmistuda, aga avastas põneva spordiala, mille arendamisest Eestis on saanud tema põhitegevus.
Kaljul ennast ületamas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kaljul ennast ületamas
AEG ISEENDALE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn