Hädavajadus või väljakutse?

Tiina Lang, fotod: Erakogu

Ehitada ise, lähtudes härrade Google’i ja YouTube’i nõuannetest, või püüda leida meistrimees, kes ehk oskab? Äkki siiski usaldada iseennast, kui jõud ja mõistus vähegi peale hakkab.

Hädavajadus või väljakutse?

„Tule ruttu, tule ruttu, keera vesi kinni,“ hüüab mees aias askeldavale naisele. „Kempsus on loputuskasti ühendus voolikust lahti! Kurat, me peame hotelli minema.“ On pühapäeva pärastlõuna. Lastel tuleb järgmisel hommikul kooli minna. Ei saa pesta ega vetsus käia. Ootamatult ilmnenud jama, aga öö hotellis torumeest kohale ei meelita. Kui osavaid meistrimehi tutvuskonnas pole, tuleb naisel tegutseda ja leida santehnik, sest mehes tekitavad kodused hädaremondi üllatused kas paanikat või ükskõiksust. Õnneks pakuvad teenust ka ehituspoed ja see siiski on odavam kui üks öö hotellis neljale.

Erisuguste koduste hädavajadustega kõik mehed sugugi enesestmõistetavalt ei tegele, soovitades nuriseval naisel otsida tunkedes kaaslane, kel mutrivõtmed ja vajalikud vidinad on kohe taskust võtta. Aga ega neidki iga naise ellu mahu või jagu. Kui ka lähikonnas ei juhtu olema universaalset remondimeest nagu personaaltreenerit, juuksurit või hambaarsti, siis oledki frustreeritud või ahastuses, kui aiavärav ähvardab koju tulles varbale kukkuda või majakeldris uputab sedavõrd, et võiks seda sisebasseinina kasutada. Neis olukordades pole vähimatki abi, et oskad satsilise äärega põlle õmmelda, mida koolis nõudlikult õpetati. Siis mõtled, et märksa enam olnuks elus kasu ehitus- ja remonditööde algõppest. Sellele vaatamata on naisi, kes ehitus- ja remonditöid naudivad. Osaliselt seetõttu, et lihtsam on loota iseendale kui mõnele palgatud abilisele, kellele tööd tuleb kas hiljem ümber teha või polegi jaksu tema nõutud tasu maksta, sest tunnihind ületab mitmekordselt keskmise palganumbri oma.

Hädavajadus või väljakutse?

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit