Kui aastate eest võis koolis kiusatu hingerahu leida pärast koolipäeva lõppu, siis lisandunud küberkius ei anna selleks võimalust. Sageli ei oska aga vanemad aimatagi, et just nende laps on kas ohver või kiusaja.

Esimesse pinki istunud tüdruk oli ümarake ja hoidis omaette. Ta sai kohe endale uue nime ― Kakuke. Vahetundide ajal kiputi teda õrritama ja narrima, poisid rohkem kui tüdrukud, kellest nii mõnigi püüdis teda kaitsta. Eriti ilmne oli kius enne tundide algust, mil tüdruku koolipingile seatud asju üritati ära võtta. Kord ühe joonistustunni alguses juhtus sama. Siis otsustas ta esimest korda vastu hakata, pistes pintsli guašitopsi ja tõmmates säuhti värvitriibu üle kiusaja näo. Sellega tema narrimine ei lõppenud, sest vahete-vahel tegi nii mõnelegi nalja tema närvilisus, ka polnud tüdruk kõige taibukam. Algklassides ilmnenud kius hääbus tasapisi, sest mõisteti: ta on pisut teistsugune. Mis täpselt temaga võis olla, polnud selge. Tõrjutus jäi. Klassiõhtul teda keegi tantsule ei palunud ja liidrite hulka polnud tal asja. Teismeea saabudes üritas tüdruku ema tütart klassikaaslaste sekka sulatada, pakkudes võimaluse pidada klassiõhtut nende kortermaja alla kuulunud puhkeruumides. Tüdruk osales, ent tema ema aktiivsus ja lahke korraldus ei ajendanud kedagi teda punti võtma. Pidu oli hoogne, esmakordselt olid poistel kotis veinipudelid, ent rajusust ohjasid klassi ontlikud tüdrukud ise. Pärast pidu levis veinihõng kohe klassijuhataja ja direktsioonini. Peol osalejad kuulati üle, neil alandati käitumishinnet. Viha ja põlgus suundus tüdrukule ning tema emale: pealekaebajad! Järgnevad paar aastat kuni põhikooli lõpuni polnud tüdrukul põhjust enam klassiüritustel osaleda. Seejärel kadus ta kaaslaste orbiidilt, kuni kuuldi, et 20aastaselt sai ta lapse ning üsna pea sattus vaimsete probleemide tõttu ravile. Mõned aastad hiljem aga erihooldekodusse, kus ta veetis enamiku oma lühikeseks jäänud elust. Kas keegi klassikaaslastest võinuks toona arvata, mispärast võis ta olla teistsugune, lisaks sellele, et oli ülekaaluline? Erinevaid juhtumeid võib oma kooliajast ilmselt meenutada igaüks. Paljud aga, kes oma ameti ja töö tõttu on saanud teada-tuntuks, julgevad täiskasvanuna avalikult rääkida, kui valusalt ja jõhkralt neid koolipõlves alandati, kusjuures põhjused on neile endalegi sageli arusaamatuks jäänud. On vaid oletused, miks. Mõistagi pole neil himu osaleda klassikokkutulekutel. Milleks elustada mälestusi, mille vermed püsivad kõigele vaatamata hinges? Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Kui aastate eest võis koolis kiusatu hingerahu leida pärast koolipäeva lõppu, siis lisandunud küberkius ei anna selleks võimalust. Sageli ei oska aga vanemad aimatagi, et just nende laps on kas ohver või kiusaja. web hosting services top

Koolikius kui eluaegne arm

Tiina Lang; Fotod: Pildipank 123

Kui aastate eest võis koolis kiusatu hingerahu leida pärast koolipäeva lõppu, siis lisandunud küberkius ei anna selleks võimalust. Sageli ei oska aga vanemad aimatagi, et just nende laps on kas ohver või kiusaja.

Koolikius kui eluaegne arm

Esimesse pinki istunud tüdruk oli ümarake ja hoidis omaette. Ta sai kohe endale uue nime ― Kakuke. Vahetundide ajal kiputi teda õrritama ja narrima, poisid rohkem kui tüdrukud, kellest nii mõnigi püüdis teda kaitsta. Eriti ilmne oli kius enne tundide algust, mil tüdruku koolipingile seatud asju üritati ära võtta. Kord ühe joonistustunni alguses juhtus sama. Siis otsustas ta esimest korda vastu hakata, pistes pintsli guašitopsi ja tõmmates säuhti värvitriibu üle kiusaja näo. Sellega tema narrimine ei lõppenud, sest vahete-vahel tegi nii mõnelegi nalja tema närvilisus, ka polnud tüdruk kõige taibukam. Algklassides ilmnenud kius hääbus tasapisi, sest mõisteti: ta on pisut teistsugune. Mis täpselt temaga võis olla, polnud selge. Tõrjutus jäi. Klassiõhtul teda keegi tantsule ei palunud ja liidrite hulka polnud tal asja.

Teismeea saabudes üritas tüdruku ema tütart klassikaaslaste sekka sulatada, pakkudes võimaluse pidada klassiõhtut nende kortermaja alla kuulunud puhkeruumides. Tüdruk osales, ent tema ema aktiivsus ja lahke korraldus ei ajendanud kedagi teda punti võtma. Pidu oli hoogne, esmakordselt olid poistel kotis veinipudelid, ent rajusust ohjasid klassi ontlikud tüdrukud ise.

Pärast pidu levis veinihõng kohe klassijuhataja ja direktsioonini. Peol osalejad kuulati üle, neil alandati käitumishinnet. Viha ja põlgus suundus tüdrukule ning tema emale: pealekaebajad! Järgnevad paar aastat kuni põhikooli lõpuni polnud tüdrukul põhjust enam klassiüritustel osaleda. Seejärel kadus ta kaaslaste orbiidilt, kuni kuuldi, et 20aastaselt sai ta lapse ning üsna pea sattus vaimsete probleemide tõttu ravile. Mõned aastad hiljem aga erihooldekodusse, kus ta veetis enamiku oma lühikeseks jäänud elust. Kas keegi klassikaaslastest võinuks toona arvata, mispärast võis ta olla teistsugune, lisaks sellele, et oli ülekaaluline?

Erinevaid juhtumeid võib oma kooliajast ilmselt meenutada igaüks. Paljud aga, kes oma ameti ja töö tõttu on saanud teada-tuntuks, julgevad täiskasvanuna avalikult rääkida, kui valusalt ja jõhkralt neid koolipõlves alandati, kusjuures põhjused on neile endalegi sageli arusaamatuks jäänud. On vaid oletused, miks. Mõistagi pole neil himu osaleda klassikokkutulekutel. Milleks elustada mälestusi, mille vermed püsivad kõigele vaatamata hinges?


Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Kui aastate eest võis koolis kiusatu hingerahu leida pärast koolipäeva lõppu, siis lisandunud küberkius ei anna selleks võimalust. Sageli ei oska aga vanemad aimatagi, et just nende laps on kas ohver või kiusaja.
Koolikius kui eluaegne arm
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Koolikius kui eluaegne arm
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn