Kõik on hästi seni, kuni jaksad tööl käia ja riigile makse maksta. Tegelik argipäev saabub koduse nelja seina vahele hetkel, mil oled parandamatu haigena abitu ja pead lootma lähedaste abile.

Kui haiglas olles võib kindel olla, et oskuslik abi on olemas, siis koduses keskkonnas võib raskelt haige sattuda kriisidesse, mida tema ümber olijad ei oska lahendada. Veel hullem on olukord, kui ta elab üksi, pereliikmetest kaugel. „Ma ei saa hingata,“ lõõtsutab ema tütrele telefoni. „Kukkusin, ma ei saa end liigutada, mul on nii suured valud,“ täpsustab ta mõne aja pärast edasi. Olukord on tõsine, taipab tütar, sest vähihaigel emal pole kombeks kaevelda. Pigem talub ta oma vaevusi ülemäära vaguralt. „Kutsun kiirabi,“ teatab tütar, paludes emal kuidagi jõuda korteriukseni, et brigaadi saabudes oleks koodlukuga uks avatud. Kiirabisse helistades ja abi paludes küsitakse tütrelt: „Kas te ise ei saa kohale sõita?“ Helistaja on jahmunud. Kas häirekeskuses tehakse nalja? Ema asub sootuks teises linnas ja mis abi oskaks talle meditsiinikauge tütar anda? Suure kempluse peale sõidab brigaad kohale, ema tunneb end pärast turgutust paremini. Teda tahetakse kohalikku haiglasse viia, ent ema keeldub. Pea aasta hiljem saabub järjekordne hetk, mil päästemeeskonna visiit on vältimatu. Pärast kompuuteruuringut ilmnenud joodiallergiat muutub ema, kes peatub tütre pool, seisund mõne päeva jooksul ehmatavalt: ta ei jaksa enam end voodis istukilegi ajada ega söö-joo midagi. On jõuetu, ränkades valudes ja muutub aina apaatsemaks. Tütar kutsub kiirabi, sest talle tundub, et vikatimees hingab kuklasse. Emale tehakse vererõhku alandav ja valuvaigistav süst, ent haiglasse teda ei viida, kuigi ta on veetustunud ja nõrk. „Me oleme kesklinna brigaad, me ei saa teda haiglasse viia, sest ta on teise haigla patsient,“ kõlab selgitus. „Kui tahate, võite ta ise EMOsse viia.“ Aga kuidas transportida inimest, kes ise ei kõnni ja on metsikutes valudes, kuna on metastaasidega vähihaige? Brigaad lahkub. Tütar ei saa öö otsa magada, käib passimas, kas ema ikka hingab. Mõtiskleb ja tunneb nördimust: kuidas saab olla nii, et inimene, kes on eluaeg, ka puruhaige pensionärina, käinud tööl ja maksumaksjana riigikassat toitnud, ei saa abi? Kõik on hästi seni, kuni jaksad tööl käia ja riigile makse maksta. Tegelik argipäev saabub koduse nelja seina vahele hetkel, mil oled parandamatu haigena abitu ja pead lootma lähedaste abile. web hosting services top

Tegelik argipäev

Tiina Lang; fotod: erakogu

Kõik on hästi seni, kuni jaksad tööl käia ja riigile makse maksta. Tegelik argipäev saabub koduse nelja seina vahele hetkel, mil oled parandamatu haigena abitu ja pead lootma lähedaste abile.

Kui haiglas olles võib kindel olla, et oskuslik abi on olemas, siis koduses keskkonnas võib raskelt haige sattuda kriisidesse, mida tema ümber olijad ei oska lahendada. Veel hullem on olukord, kui ta elab üksi, pereliikmetest kaugel.

„Ma ei saa hingata,“ lõõtsutab ema tütrele telefoni. „Kukkusin, ma ei saa end liigutada, mul on nii suured valud,“ täpsustab ta mõne aja pärast edasi. Olukord on tõsine, taipab tütar, sest vähihaigel emal pole kombeks kaevelda. Pigem talub ta oma vaevusi ülemäära vaguralt.

„Kutsun kiirabi,“ teatab tütar, paludes emal kuidagi jõuda korteriukseni, et brigaadi saabudes oleks koodlukuga uks avatud. Kiirabisse helistades ja abi paludes küsitakse tütrelt: „Kas te ise ei saa kohale sõita?“ Helistaja on jahmunud. Kas häirekeskuses tehakse nalja? Ema asub sootuks teises linnas ja mis abi oskaks talle meditsiinikauge tütar anda? Suure kempluse peale sõidab brigaad kohale, ema tunneb end pärast turgutust paremini. Teda tahetakse kohalikku haiglasse viia, ent ema keeldub.

Pea aasta hiljem saabub järjekordne hetk, mil päästemeeskonna visiit on vältimatu. Pärast kompuuteruuringut ilmnenud joodiallergiat muutub ema, kes peatub tütre pool, seisund mõne päeva jooksul ehmatavalt: ta ei jaksa enam end voodis istukilegi ajada ega söö-joo midagi. On jõuetu, ränkades valudes ja muutub aina apaatsemaks. Tütar kutsub kiirabi, sest talle tundub, et vikatimees hingab kuklasse. Emale tehakse vererõhku alandav ja valuvaigistav süst, ent haiglasse teda ei viida, kuigi ta on veetustunud ja nõrk. „Me oleme kesklinna brigaad, me ei saa teda haiglasse viia, sest ta on teise haigla patsient,“ kõlab selgitus. „Kui tahate, võite ta ise EMOsse viia.“ Aga kuidas transportida inimest, kes ise ei kõnni ja on metsikutes valudes, kuna on metastaasidega vähihaige? Brigaad lahkub. Tütar ei saa öö otsa magada, käib passimas, kas ema ikka hingab. Mõtiskleb ja tunneb nördimust: kuidas saab olla nii, et inimene, kes on eluaeg, ka puruhaige pensionärina, käinud tööl ja maksumaksjana riigikassat toitnud, ei saa abi?

Tegelik argipäev
Kõik on hästi seni, kuni jaksad tööl käia ja riigile makse maksta. Tegelik argipäev saabub koduse nelja seina vahele hetkel, mil oled parandamatu haigena abitu ja pead lootma lähedaste abile.
Tegelik argipäev
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tegelik argipäev
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn