Kuigi Türgis toimus äsja suur poliitiline pahandus ja päris rahunenud pole riigis olukord siiani, on see siiski üpris turvaline ja ka huvitav reisisihtkoht. Iseäranis Kappadookia.

Türgit tunneb eesti inimene peamiselt selle maa kuurortide järgi. Legendaarsed on Antalya, Alanya ja Marmaris ning veel kümned päikeselised, mugavad ja ka huvitavad paigad, kus väsinud tööinimene end päikese käes soojendada, meres jahutada ja hea toiduga kosutada saab. Kuid kes otsib turgutust ka hingele ja ilumeelele, võib sellistes suvituspaikades vahel pisut pettuda – turismiatraktsioonid ja hotellid on ju head küll, kuid siiski üsna geneerilised tooted, mida kord ühes kohas käinud reisija juba tunneb ja mis enam kõige suuremat vaimustust ei tekita. Kuid neilgi ränduritel ei maksa meelt heita – Türgil on midagi kõigile. Istanbul ja Ankara oma miljonite elanike ja tohutu kultuuriürituste ning –paikadega neile, kes end suure sagina ja melu keskmes kõige paremini tunnevad, või näiteks Kappadookia imelised linnad rahu, ilu ja erilisust otsijaile. Kappadokia on piirkond Anatoolia keskosas, mis ulatub Vahemerest Musta mereni või Tauruse mäeahelikust Ülem-Eufrati ja Pontuseni. Päris täpseid Kappadookia piire on väga keeruline määratleda, kuna piirkonda on selle enam kui kahe ja poole tuhande aastase ajaloo vältel valitsenud ning selle piire nihutanud pea kõik piirkonnas olevad rahvad ja valitsejad – kreeklased, pärslased, makedoonlased, roomlased, bütsantslased, ottomanid ning tänapäeva türklased. Kappadookia või osa sellest on nautinud iseseisva riigi staatust, okupatsioone, pidevaid rünnakuid ning hirmu all olemist nii oma naabrite kui kaugemate jõudude poolt. On olnud küüditamisi kui religioossetel põhjustel toimunud ümberkorraldusi nii kultuuris, rahvastikus kui piirides. Kõik see on Kappadookiale oma jälje jätnud. Nii võibki pea igal sammul märgata lisaks vapustavalt ilusale loodusele ka ajaloo käekirja. Kuigi Türgis toimus äsja suur poliitiline pahandus ja päris rahunenud pole riigis olukord siiani, on see siiski üpris turvaline ja ka huvitav reisisihtkoht. Iseäranis Kappadookia. web hosting services top

Kappadookia, erilisuse otsijale

Tekst ja fotod: Ave Riisberg

Kuigi Türgis toimus äsja suur poliitiline pahandus ja päris rahunenud pole riigis olukord siiani, on see siiski üpris turvaline ja ka huvitav reisisihtkoht. Iseäranis Kappadookia.

Türgit tunneb eesti inimene peamiselt selle maa kuurortide järgi. Legendaarsed on Antalya, Alanya ja Marmaris ning veel kümned päikeselised, mugavad ja ka huvitavad paigad, kus väsinud tööinimene end päikese käes soojendada, meres jahutada ja hea toiduga kosutada saab. Kuid kes otsib turgutust ka hingele ja ilumeelele, võib sellistes suvituspaikades vahel pisut pettuda – turismiatraktsioonid ja hotellid on ju head küll, kuid siiski üsna geneerilised tooted, mida kord ühes kohas käinud reisija juba tunneb ja mis enam kõige suuremat vaimustust ei tekita. Kuid neilgi ränduritel ei maksa meelt heita – Türgil on midagi kõigile. Istanbul ja Ankara oma miljonite elanike ja tohutu kultuuriürituste ning –paikadega neile, kes end suure sagina ja melu keskmes kõige paremini tunnevad, või näiteks Kappadookia imelised linnad rahu, ilu ja erilisust otsijaile.

Kappadokia on piirkond Anatoolia keskosas, mis ulatub Vahemerest Musta mereni või Tauruse mäeahelikust Ülem-Eufrati ja Pontuseni. Päris täpseid Kappadookia piire on väga keeruline määratleda, kuna piirkonda on selle enam kui kahe ja poole tuhande aastase ajaloo vältel valitsenud ning selle piire nihutanud pea kõik piirkonnas olevad rahvad ja valitsejad – kreeklased, pärslased, makedoonlased, roomlased, bütsantslased, ottomanid ning tänapäeva türklased. Kappadookia või osa sellest on nautinud iseseisva riigi staatust, okupatsioone, pidevaid rünnakuid ning hirmu all olemist nii oma naabrite kui kaugemate jõudude poolt. On olnud küüditamisi kui religioossetel põhjustel toimunud ümberkorraldusi nii kultuuris, rahvastikus kui piirides. Kõik see on Kappadookiale oma jälje jätnud. Nii võibki pea igal sammul märgata lisaks vapustavalt ilusale loodusele ka ajaloo käekirja.

Kappadookia, erilisuse otsijale
Kuigi Türgis toimus äsja suur poliitiline pahandus ja päris rahunenud pole riigis olukord siiani, on see siiski üpris turvaline ja ka huvitav reisisihtkoht. Iseäranis Kappadookia.
Kappadookia, erilisuse otsijale
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kappadookia, erilisuse otsijale
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn