„Kodus saab nahahooldustooteid teha kõikidest ainetest, mida me sisse sööme,“ ütleb Helen Orav ― merebioloog ja aroomterapeut, koolitaja ning pereettevõtte „Roheline Vihmavari“ looja.

Helen hakkas ökotoodetega tegelema pea kuusteist aastat tagasi, mil sündis tema esimene poeg. „Raseduse ajal ma sellele teemale ei mõelnud, lapse sünd tundus olevat nii loomulik. Aga praktika näitab, et paljud emad ja pered muudavad oma elus peale laste sündi toitumist, kosmeetika, ravimite ja koduste puhastusvahendite kasutust. Nii ka mina,“ avaldab Helen, kes tänu oma keskkonnaalastele teadmistele oskas ette kujutada, mida sisaldab imiku nahale määritav beebikreem. „Hakkasin neile asjadele rohkem mõtlema ja kümne aasta eest sai loodud ka ökopood Roheline Vihmavari. Tootsime väikeses mahus ihuhooldustooteid: kreeme, seepe, kehakoorijaid ja vannitooteid.“ Helen meenutab, et tol ajal olid nõuded kosmeetikatoodetele natuke leebemad ja segasemad kui praegu, aga ühel hetkel tootmisnõuded muutusid. Euroopa Liidu bürokraatia ja paberid ei köitnud teda üldse, mistõttu ta ka tootmisest loobus. „Tegin kosmeetikat hobi korras iseendale. Kui kolmteist aastat tagasi sündis mu teine laps, siis õppisin kaks ja pool aastat aroomteraapiat ja sain aroomterapeudi kutse. Keskkonnabioloogi hariduse ja aroomterapeudi teadmistele tuginedes oli hästi lihtne hakata pakkuma seda teavet ka huvilistele oma koolitustel.“ Nii keskenduski Helen teadustöö kõrval info jagamisele, nõustades täna ka MTÜ Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatusesse kuulujana alustavaid kosmeetikatootjaid ja tarbijaid. Millisest tootest kodus kosmeetikat valmistades alustasid? Seepidest, mis ei ole küll täiesti looduslikud, sest seebikivi on sünteetiline ja seda ei ole kuidagi võimalik looduslikult saada. Olen küll õppinud keemiat, aga ma ei tundnud end selles valdkonnas kõige mugavamalt, sest minu jaoks on olnud ohutus hästi oluline. Seebid õnnestusid, andes edasiseks indu. Kõik, kes järgivad elementaarseid reegleid ja retsepti, tuleb see toode alati hea. Ta saab selle, mida tahab, pannes seepi just need komponendid, mis meeldivad. Ja seepide tegemine on ohtutu. Kreemide ja kehakoorijate valmistamine aga veel lihtsam. „Kodus saab nahahooldustooteid teha kõikidest ainetest, mida me sisse sööme,“ ütleb Helen Orav ― merebioloog ja aroomterapeut, koolitaja ning pereettevõtte „Roheline Vihmavari“ looja. web hosting services top

Leidlikult ja loominguliselt

Tiina Lang, fotod: Pildipank 123

„Kodus saab nahahooldustooteid teha kõikidest ainetest, mida me sisse sööme,“ ütleb Helen Orav ― merebioloog ja aroomterapeut, koolitaja ning pereettevõtte „Roheline Vihmavari“ looja.

Helen hakkas ökotoodetega tegelema pea kuusteist aastat tagasi, mil sündis tema esimene poeg. „Raseduse ajal ma sellele teemale ei mõelnud, lapse sünd tundus olevat nii loomulik. Aga praktika näitab, et paljud emad ja pered muudavad oma elus peale laste sündi toitumist, kosmeetika, ravimite ja koduste puhastusvahendite kasutust. Nii ka mina,“ avaldab Helen, kes tänu oma keskkonnaalastele teadmistele oskas ette kujutada, mida sisaldab imiku nahale määritav beebikreem. „Hakkasin neile asjadele rohkem mõtlema ja kümne aasta eest sai loodud ka ökopood Roheline Vihmavari. Tootsime väikeses mahus ihuhooldustooteid: kreeme, seepe, kehakoorijaid ja vannitooteid.“ Helen meenutab, et tol ajal olid nõuded kosmeetikatoodetele natuke leebemad ja segasemad kui praegu, aga ühel hetkel tootmisnõuded muutusid. Euroopa Liidu bürokraatia ja paberid ei köitnud teda üldse, mistõttu ta ka tootmisest loobus. „Tegin kosmeetikat hobi korras iseendale. Kui kolmteist aastat tagasi sündis mu teine laps, siis õppisin kaks ja pool aastat aroomteraapiat ja sain aroomterapeudi kutse. Keskkonnabioloogi hariduse ja aroomterapeudi teadmistele tuginedes oli hästi lihtne hakata pakkuma seda teavet ka huvilistele oma koolitustel.“ Nii keskenduski Helen teadustöö kõrval info jagamisele, nõustades täna ka MTÜ Eesti Looduskosmeetika Liidu juhatusesse kuulujana alustavaid kosmeetikatootjaid ja tarbijaid.

Millisest tootest kodus kosmeetikat valmistades alustasid?

Seepidest, mis ei ole küll täiesti looduslikud, sest seebikivi on sünteetiline ja seda ei ole kuidagi võimalik looduslikult saada. Olen küll õppinud keemiat, aga ma ei tundnud end selles valdkonnas kõige mugavamalt, sest minu jaoks on olnud ohutus hästi oluline. Seebid õnnestusid, andes edasiseks indu. Kõik, kes järgivad elementaarseid reegleid ja retsepti, tuleb see toode alati hea. Ta saab selle, mida tahab, pannes seepi just need komponendid, mis meeldivad. Ja seepide tegemine on ohtutu. Kreemide ja kehakoorijate valmistamine aga veel lihtsam.

Leidlikult ja loominguliselt
„Kodus saab nahahooldustooteid teha kõikidest ainetest, mida me sisse sööme,“ ütleb Helen Orav ― merebioloog ja aroomterapeut, koolitaja ning pereettevõtte „Roheline Vihmavari“ looja.
Leidlikult ja loominguliselt
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Leidlikult ja loominguliselt
FOOKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn