„Kogu elamine on meie kätega tehtud,“ ütleb sisearhitekt Angela Orgusaar (50), kes leiab argistele materjalidele ja detailidele üllatusliku kasutuse. Koos arhitektist abikaasa Ralf Tammega on nad loonud kodu mõisaaegses aednikumajas.

Kaugusest vaadates sarnanes paekividest laotud seintega majake hallile, kössi vajunud vanamehele, kes konutas väsinu ja üksikuna teeveeres. „Sõitsime maja eest läbi, see oli täiesti võsas ja peaaegu nähtamatu. Paistis vana paekivimüür ja eterniitkatus. Vaatasime – väga huvitav, arhitektid nagu me mehega mõlemad oleme,“ meenutab Angela aega kakskümmend kolm aastat tagasi, mil nad koos abikaasa Ralfiga oma kitsukese ateljeepinnaga tutvuma läksid, et sellesse väikese tütrega kolida. Hooviväravast sisse astudes, mille ääres kummus hiidkilpkonna meenutav maakelder, avanes pilgule varjatud laugjas, päikeseline ja avar aed. „Selgus, et see oli Kochi mõisa aednikumaja, mille otsas oli asunud triiphoone. Põrandal on veel alles suured paekiviplaadid, millele pandud mullal kasvatati taimi ette juba mõisa ajal. Mis aastast maja täpselt pärit on, pole teada, aga vanadel maakaartidel on see koos maakeldriga olemas,“ selgitab Angela, nimetades, et nõukaajal peeti samas veel kanu ja lehmi. Nüüd on nende asemel mustvalged Kabe ja Milla ― 2aastane Siberi laika ja 15aastane heas vormis miisu.   Vahelduv ornamentika Massiivsete kiviseinte ja ühe elukorrusega maja pidi mahutama kolm leibkonda, kes elasid vaheseintega eraldatud uberikruumides. Angela ja tema abikaasa Ralf said enda kasutusse kaks ahjuga minitoakest, arvamata, et siia nad jäävadki. „Elasime kolm aastat oma kahes pisikeses toas. Siis maa tagastati omanikele, krunt läks müüki ja meil tekkis võimalus see osta,“ jutustab Angela, selgitades, et kahe üksiku naabriga koos elati nende surmani. „Lasime panna majale uue katuse, tõime sisse vee, ehitasime WC. Varem oli hoovinurgas välikäimla.“ Kui maja vabanes kommuunielu taagast, sai hakata seda puhastama ka ühiselust tingitud vaheseintest. „Kogu elamine on meie kätega tehtud,“ ütleb sisearhitekt Angela Orgusaar (50), kes leiab argistele materjalidele ja detailidele üllatusliku kasutuse. Koos arhitektist abikaasa Ralf Tammega on nad loonud kodu mõisaaegses aednikumajas. web hosting services top

Võsast avastatud haruldus

Tiina Lang, fotod: Mari Pukk

„Kogu elamine on meie kätega tehtud,“ ütleb sisearhitekt Angela Orgusaar (50), kes leiab argistele materjalidele ja detailidele üllatusliku kasutuse. Koos arhitektist abikaasa Ralf Tammega on nad loonud kodu mõisaaegses aednikumajas.

Võsast avastatud haruldus

Kaugusest vaadates sarnanes paekividest laotud seintega majake hallile, kössi vajunud vanamehele, kes konutas väsinu ja üksikuna teeveeres. „Sõitsime maja eest läbi, see oli täiesti võsas ja peaaegu nähtamatu. Paistis vana paekivimüür ja eterniitkatus. Vaatasime – väga huvitav, arhitektid nagu me mehega mõlemad oleme,“ meenutab Angela aega kakskümmend kolm aastat tagasi, mil nad koos abikaasa Ralfiga oma kitsukese ateljeepinnaga tutvuma läksid, et sellesse väikese tütrega kolida.

Hooviväravast sisse astudes, mille ääres kummus hiidkilpkonna meenutav maakelder, avanes pilgule varjatud laugjas, päikeseline ja avar aed. „Selgus, et see oli Kochi mõisa aednikumaja, mille otsas oli asunud triiphoone. Põrandal on veel alles suured paekiviplaadid, millele pandud mullal kasvatati taimi ette juba mõisa ajal. Mis aastast maja täpselt pärit on, pole teada, aga vanadel maakaartidel on see koos maakeldriga olemas,“ selgitab Angela, nimetades, et nõukaajal peeti samas veel kanu ja lehmi. Nüüd on nende asemel mustvalged Kabe ja Milla ― 2aastane Siberi laika ja 15aastane heas vormis miisu.

 

Vahelduv ornamentika

Massiivsete kiviseinte ja ühe elukorrusega maja pidi mahutama kolm leibkonda, kes elasid vaheseintega eraldatud uberikruumides. Angela ja tema abikaasa Ralf said enda kasutusse kaks ahjuga minitoakest, arvamata, et siia nad jäävadki. „Elasime kolm aastat oma kahes pisikeses toas. Siis maa tagastati omanikele, krunt läks müüki ja meil tekkis võimalus see osta,“ jutustab Angela, selgitades, et kahe üksiku naabriga koos elati nende surmani. „Lasime panna majale uue katuse, tõime sisse vee, ehitasime WC. Varem oli hoovinurgas välikäimla.“ Kui maja vabanes kommuunielu taagast, sai hakata seda puhastama ka ühiselust tingitud vaheseintest.

„Kogu elamine on meie kätega tehtud,“ ütleb sisearhitekt Angela Orgusaar (50), kes leiab argistele materjalidele ja detailidele üllatusliku kasutuse. Koos arhitektist abikaasa Ralf Tammega on nad loonud kodu mõisaaegses aednikumajas.
Võsast avastatud haruldus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Võsast avastatud haruldus
KÜLASKÄIK

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn