Verge meetod aitab maandada inimese agressiivsust, ennetada konflikte ja lahendada ka tuliseid olukordi läbi erinevate (füüsiliste) tehnikate.

Kui keegi hõõgub vihast nagu jaanituli, sõimab, räuskab ja elab välja endas pulbitsevaid emotsioone, on kerge tema lõõmaga kaasa minna, ent üksjagu keeruline olukorda lahendada. Verge metoodika treenerid Airiin Demir ja Martin Kallavus, kes peamiselt koolitavad töötajaid, kes puutuvad oma töös kokku vägivallaga, rõhutavad, et kõige enam kasu on meetodist neil, kes peavad lahendama reaalse füüsilise agressiooniga seotud olukordi. Näiteks üks klient ründab teist või teie kolleegi, on ohtlik iseendale või kaotanud enesevalitsuse vms. Kuid Verge meetodist ei ole abi üksnes tööelus, kui keegi kolleegidest end ohjes hoida ei suuda, vaid ka isiklikus ja koduses elus. Airiin: Metoodikast saaksid abi lapsevanemad, kelle laps käitub kodus agressiivselt. Või satutakse konfliktsesse olukorda tööl, kuskil avalikus ruumis vms. Martin: Emotsioonidest pingul inimesega on sageli keeruline mõistlikku juttu ajada, seetõttu oleme otsinud välja väga lihtsad mudelid, n-ö põhitõed, mis aitaksid kergemini vajalikku abivahendit leida. Mulle endale meeldib mõte, et konfliktolukorras oleks oluline välja selgitada, milline vajadus peitub selle käitumise taga. Mida inimene üritab oma agressiooniga tegelikult öelda, et seda siis puudutada. Airiin: Toon näiteks ühe suhtlemismudeli, mida agressiivse inimesega – kui keegi midagi nõuab, lärmab, tema viha on laes – kokkupuutes võiks kasutada. Järgnevate sammudega saab tema viha vaigistada, sest kui inimene on rahulik, pole raske probleeme lahendada. Toimivad lihtsad põhitõed: kuula, kiida, kahetse, lepi kokku. Pead inimese ära kuulama. See on palju raskem, kui me arvame seetõttu, et tahame enamasti hakata selgitama, mida me ise teistmoodi tegime või päriselt ju nii ei olnud vms. Vihane inimene lisab jutule palju juurde, nähes seda läbi teistsuguse prisma. Selgitus tavaliselt ärritab teist. Aga märksõna “kuula” eeldab, et lased teisel oma jutu ära rääkida, ükskõik kui imelik see sulle ka tundub.   Soovitus “kiida” tekitab esmase reaktsioonina vastuolu: miks ma peaksin kiitma inimest, kes mind sõimab, aga see tõstab tema tähtsustunnet. Kiitmine ei tähenda, et ütled midagi imelikku, vaid võib-olla leiad iva, milles tal on õigus. Ütled näiteks: “Sul on tõesti õigus, see olukord on päris keeruline.” Ehk leiad selles loos hoopis mingi fakti, millega nõus olla, sest enamasti terve lugu ei ole ju ebareaalne. Võib öelda: “Mul on väga hea meel, et sa üldse usaldad mind ja me sel teemal räägime.” Tuleks leida midagi, mida tema versioonis tähtsustada või kiita. Verge meetod aitab maandada inimese agressiivsust, ennetada konflikte ja lahendada ka tuliseid olukordi läbi erinevate (füüsiliste) tehnikate. web hosting services top

Kuidas ohjata agressiivsust?

Tiina Lang, fotod: Pildipank123, Erakogu

Verge meetod aitab maandada inimese agressiivsust,
ennetada konflikte ja lahendada ka tuliseid olukordi
läbi erinevate (füüsiliste) tehnikate.

Kuidas ohjata agressiivsust?

Kui keegi hõõgub vihast nagu jaanituli, sõimab, räuskab ja elab välja endas pulbitsevaid emotsioone, on kerge tema lõõmaga kaasa minna, ent üksjagu keeruline olukorda lahendada.
Verge metoodika treenerid Airiin Demir ja Martin Kallavus, kes peamiselt koolitavad töötajaid, kes puutuvad oma töös kokku vägivallaga, rõhutavad, et kõige enam kasu on meetodist neil, kes peavad lahendama reaalse füüsilise agressiooniga seotud olukordi.
Näiteks üks klient ründab teist või teie kolleegi, on ohtlik iseendale või kaotanud enesevalitsuse vms. Kuid Verge meetodist ei ole abi üksnes tööelus, kui keegi kolleegidest end ohjes hoida ei suuda, vaid ka isiklikus ja koduses elus.

Airiin: Metoodikast saaksid abi lapsevanemad, kelle laps käitub kodus agressiivselt. Või satutakse konfliktsesse olukorda tööl, kuskil avalikus ruumis vms.

Martin: Emotsioonidest pingul inimesega on sageli keeruline mõistlikku juttu ajada, seetõttu oleme otsinud välja väga

lihtsad mudelid, n-ö põhitõed, mis aitaksid kergemini vajalikku abivahendit leida. Mulle endale meeldib mõte, et konfliktolukorras oleks oluline välja selgitada, milline vajadus peitub selle käitumise taga. Mida inimene üritab oma agressiooniga tegelikult öelda, et seda siis puudutada.

Airiin: Toon näiteks ühe suhtlemismudeli, mida agressiivse inimesega – kui keegi midagi nõuab, lärmab, tema viha on laes – kokkupuutes võiks kasutada. Järgnevate sammudega saab tema viha vaigistada, sest kui inimene on rahulik, pole raske probleeme lahendada. Toimivad lihtsad põhitõed: kuula, kiida, kahetse, lepi kokku.

Pead inimese ära kuulama.
See on palju raskem, kui me arvame seetõttu, et tahame enamasti hakata selgitama, mida me ise teistmoodi tegime või päriselt ju nii ei olnud vms. Vihane inimene lisab jutule palju juurde, nähes seda läbi teistsuguse prisma. Selgitus tavaliselt ärritab teist. Aga märksõna “kuula” eeldab, et lased teisel oma jutu ära rääkida, ükskõik kui imelik see sulle ka tundub.
 
Soovitus “kiida” tekitab esmase
reaktsioonina vastuolu: miks ma peaksin kiitma inimest, kes mind sõimab, aga see tõstab tema tähtsustunnet. Kiitmine ei tähenda, et ütled midagi imelikku, vaid võib-olla leiad iva, milles tal on õigus. Ütled näiteks: “Sul on tõesti õigus, see olukord on päris keeruline.” Ehk leiad selles loos hoopis mingi fakti, millega nõus olla, sest enamasti terve lugu ei ole ju ebareaalne. Võib öelda: “Mul on väga hea meel, et sa üldse usaldad mind ja me sel teemal räägime.” Tuleks leida midagi, mida tema versioonis tähtsustada või kiita.

Verge meetod aitab maandada inimese agressiivsust, ennetada konflikte ja lahendada ka tuliseid olukordi läbi erinevate (füüsiliste) tehnikate.
Kuidas ohjata agressiivsust?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas ohjata agressiivsust?
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn