Oma asjade ja kodu puhastuseks on justkui väga erisuguseid vahendeid vaja, sest üks on tõhusam kui teine. Seniks, kuna tervis neist loobuma sunnib ja ohutumaid asendusi otsima ajendab.

Väikesed vesivillid nagu vihmasabin katsid sõrmed. Ootamatult ja üllatuslikult. Esimest korda. Keset tavapärast dušikabiini puhastust vahendiga, mis oli juba mõnda aega kasutuses olnud. Ühtäkki hakkasid villid sügelema ja lõhkema, misjärel punetasid käed justkui äsja punapeeti koorinuil. Järgmisel päeval nahk ketendas, olles kaetud õhukesi paberitükikesi meenutavate latakatega, mis servadest rulli kaardusid... Nii see algas ja ilmnes edaspidi vähem või rohkem iga päev, kui oli vaja puhastussprei või -pastaga elamist küürida. Siis juba ilmusid sügelevad ja pakatavad villid kätele ka pärast nõudepesu või hoopis kartulite koorimist. "Kodukeemiaalleriga," tõdes perearst marraskil nahaga sõrmeliigestele ja praguneva nahaga näpuotstele pilku heites ning hormoonkreemiretsepti välja kirjutades. Kes seda võinuks arvata? Käsitsi on pestud nii titelappe kui ka nõusid, küüritud põrandaid ja sulatatud kaminakoldest nõge - paljakäsi, vaid üliharva kindaid kasutades. Iial pole häda ega allergiat olnud, kuid rohkem nahk harjumuslikke kodutöid ja toimetusi tavapärast kodukeemiat kasutades välja ei kannata. Annab alati ebamugavalt ja kohati valusalt märku. Sõrmeliigeste nahk muutub krobeliseks ja näppudele tulevad villid nagu miniatuursed viinamarjakobarad, näpuotstesse löövad veritsevad lõhed ja ükskikud sügavad villid. Seega peab valima, mida ja millist puhastusvahendit kasutada, sest ühel hetkel võib olukord muutuda veelgi hullemaks.   Kodukeemia põhjustas ravimatu haiguse Seda teab oma kogemusest elektroonikatööstuses keskastme juhina töötav Merike Muskat (59), kelle käenahk hakkas justkui kokku tõmbuma pärast Fairyga nõudepesu. "Kätele tekkisid kuivad laigud, seejärel ma loobusin sellest vahedist. See oli umbes üheksa aastat tagasi." Alguses ei saanud naine aru, miks nahale ilmusid väikesed lõhkevad vesivillid, misjärel hakkas nahk kestendama. Käed muutusid punaseks ja tekkisid haavandid. Oma asjade ja kodu puhastuseks on justkui väga erisuguseid vahendeid vaja, sest üks on tõhusam kui teine. Seniks, kuna tervis neist loobuma sunnib ja ohutumaid asendusi otsima ajendab. web hosting services top

Kuidas kodukeemia tervist mõjutab?

Tiina Lang, fotod: Erakogu, Pildipank 123

Oma asjade ja kodu puhastuseks on justkui väga erisuguseid vahendeid vaja, sest üks on tõhusam kui teine. Seniks, kuna tervis neist loobuma sunnib ja ohutumaid asendusi otsima ajendab.

Kuidas kodukeemia tervist mõjutab?

Väikesed vesivillid nagu vihmasabin katsid sõrmed. Ootamatult ja üllatuslikult. Esimest korda. Keset tavapärast dušikabiini puhastust vahendiga, mis oli juba mõnda aega kasutuses olnud.

Ühtäkki hakkasid villid sügelema ja lõhkema, misjärel punetasid käed justkui äsja punapeeti koorinuil. Järgmisel päeval nahk ketendas, olles kaetud õhukesi paberitükikesi meenutavate latakatega, mis servadest rulli kaardusid... Nii see algas ja ilmnes edaspidi vähem või rohkem iga päev, kui oli vaja puhastussprei või -pastaga elamist küürida. Siis juba ilmusid sügelevad ja pakatavad villid kätele ka pärast nõudepesu või hoopis kartulite koorimist. "Kodukeemiaalleriga," tõdes perearst marraskil nahaga sõrmeliigestele ja praguneva nahaga näpuotstele pilku heites ning hormoonkreemiretsepti välja kirjutades.

Kes seda võinuks arvata? Käsitsi on pestud nii titelappe kui ka nõusid, küüritud põrandaid ja sulatatud kaminakoldest nõge - paljakäsi, vaid üliharva kindaid kasutades. Iial pole häda ega allergiat olnud, kuid rohkem nahk harjumuslikke kodutöid ja toimetusi tavapärast kodukeemiat kasutades välja ei kannata. Annab alati ebamugavalt ja kohati valusalt märku. Sõrmeliigeste nahk muutub krobeliseks ja näppudele tulevad villid nagu miniatuursed viinamarjakobarad, näpuotstesse löövad veritsevad lõhed ja ükskikud sügavad villid. Seega peab valima, mida ja millist puhastusvahendit kasutada, sest ühel hetkel võib olukord muutuda veelgi hullemaks.

 

Kodukeemia põhjustas ravimatu haiguse

Seda teab oma kogemusest elektroonikatööstuses keskastme juhina töötav Merike Muskat (59), kelle käenahk hakkas justkui kokku tõmbuma pärast Fairyga nõudepesu. "Kätele tekkisid kuivad laigud, seejärel ma loobusin sellest vahedist. See oli umbes üheksa aastat tagasi." Alguses ei saanud naine aru, miks nahale ilmusid väikesed lõhkevad vesivillid, misjärel hakkas nahk kestendama. Käed muutusid punaseks ja tekkisid haavandid.

Oma asjade ja kodu puhastuseks on justkui väga erisuguseid vahendeid vaja, sest üks on tõhusam kui teine. Seniks, kuna tervis neist loobuma sunnib ja ohutumaid asendusi otsima ajendab.
Kuidas kodukeemia tervist mõjutab?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas kodukeemia tervist mõjutab?
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn