Ei õpi, ei tööta, ei lähe tööle. Mida ette võtta, et täisikka jõudnud laps kauem kodus ei konutaks, vaid leiaks endale sobiliku töö ja usu tulevikku?

Aastaid meediavaldkonnas töötanud Ene (48) tunnistab oma õiget nime avaldamata, et varjas pikka aega nii sõbrannade kui ka sugulaste eest, et tema üle kahekümnene poeg pole pärast gümnaasiumi lõppu päevagi töötanud ega õieti ka õppinud. Kui ta poja ülikoolist väljalangemisest teada sai, leidsid nad abikaasaga algul igasuguseid vabandusi - näiteks ütlesid sugulastele, et poeg võttis akadeemilise puhkuse, seejärel vastasid uudishimulikele päringutele, et poeb käib tööpraktikal, on haiguslehel või plaanib sõpradega välismaale minna. Tõde selle kohta, et poeg istub niisama kodus, ei õpi ega tööta, ei tulnud Enel ja tema mehel häbi pärast üle huulte. "Päris vale see meie vabandusjutt tegelikult polnud, sest edasi õppima ju poeg algul läks, lihtsalt mõne aja pärast langes koolist välja. Saime mehega hiljem teada, et ta ei teinud vajalikke eksameid ära, ehkki talle anti korduvalt ajapikendust," räägib Ene oma lugu, mille juhtumist poleks ta oma elus kunagi ette osanud näha. Kõigeks muuks oleks ta enda sõnul rohkem valmis olnud - näiteks, et poeg võtab noorelt naise ja saab isaks, sest nende suguvõsas oli tavaks varakult abielluda. Ene ema ja isa käivad siiani tööl ning isegi ei mõtle veel pensionile minna. Samuti ei oleks Enet niivõrd üllatanud, kui pojal oleks tekkinud probleeme pidutsemise või alkoholiga, sest seda pahet leiab nii tema kui ka abikaasa suguvõsas. Erinevus on aga selles, et kanged napsimehed on nende suguvõsas ka kõvad töömehed, kuid Ene poeg, kes ema teada ei joo eriti ning teadaolevalt ei tarbi ka narkootikume, ei taha väga tööd teha ega ilmuta ka kodus nn meestetööde tegemise vastu erilist huvi. "Tundus, et mitte miski teda ei huvita, kool oli tema arvates mõttetu, õppejõud lollid, koolikaaslased pugejad, pakutavad töökohad kehvad," vahendab Ene poja reaktsioone, kui ta püüdis teda õpinguid jätkama sundida või vähemalt ajutiselt tööd leidma. Gümnaasiumi ajal märkas Ene küll pojal vahel laiskuse märke, kuid sel ajal ei seganud see koolis käimist ning enam-vähem keskmiste hinnete saamist. "Tagantjärele tundub mulle, et põhikool ja gümnaasium olid talle meeltmööda, sest erilisi õpiraskusi tal õnneks polnud ning samas klassis käisid ka tema paar head sõpra. Ülikooli minnes sattus poiss aga täiesti uude olukorda, võib-olla valis vale eriala või juhtus midagi uute koolikaaslastega suheldes - seda ma lihtsalt ei tea ning võib-olla leiaks sealt selgituse või põhjuse." Ene imestab eriti selle üle, et tavaliselt tahavad noored just selles vanuses kodust ära, pürgida edasi, nautida ülikooli või töö kõrvalt täiskasvanuelu vabadusi. Tema poeg oli aga täiskasvanuks saades muutunud uuesti väikseks poisiks, kes eriti kuskil ei käi ega midagi teha ei taha. Ei õpi, ei tööta, ei lähe tööle. Mida ette võtta, et täisikka jõudnud laps kauem kodus ei konutaks, vaid leiaks endale sobiliku töö ja usu tulevikku? web hosting services top

Kui noor ei õpi ega tööta...

Kaire Uusen, fotor: Pildipank 123, erakogu

Ei õpi, ei tööta, ei lähe tööle. Mida ette võtta, et täisikka jõudnud laps kauem kodus ei konutaks, vaid leiaks endale sobiliku töö ja usu tulevikku?

Kui noor ei õpi ega tööta...

Aastaid meediavaldkonnas töötanud Ene (48) tunnistab oma õiget nime avaldamata, et varjas pikka aega nii sõbrannade kui ka sugulaste eest, et tema üle kahekümnene poeg pole pärast gümnaasiumi lõppu päevagi töötanud ega õieti ka õppinud. Kui ta poja ülikoolist väljalangemisest teada sai, leidsid nad abikaasaga algul igasuguseid vabandusi - näiteks ütlesid sugulastele, et poeg võttis akadeemilise puhkuse, seejärel vastasid uudishimulikele päringutele, et poeb käib tööpraktikal, on haiguslehel või plaanib sõpradega välismaale minna. Tõde selle kohta, et poeg istub niisama kodus, ei õpi ega tööta, ei tulnud Enel ja tema mehel häbi pärast üle huulte. "Päris vale see meie vabandusjutt tegelikult polnud, sest edasi õppima ju poeg algul läks, lihtsalt mõne aja pärast langes koolist välja. Saime mehega hiljem teada, et ta ei teinud vajalikke eksameid ära, ehkki talle anti korduvalt ajapikendust," räägib Ene oma lugu, mille juhtumist poleks ta oma elus kunagi ette osanud näha.

Kõigeks muuks oleks ta enda sõnul rohkem valmis olnud - näiteks, et poeg võtab noorelt naise ja saab isaks, sest nende suguvõsas oli tavaks varakult abielluda. Ene ema ja isa käivad siiani tööl ning isegi ei mõtle veel pensionile minna. Samuti ei oleks Enet niivõrd üllatanud, kui pojal oleks tekkinud probleeme pidutsemise või alkoholiga, sest seda pahet leiab nii tema kui ka abikaasa suguvõsas. Erinevus on aga selles, et kanged napsimehed on nende suguvõsas ka kõvad töömehed, kuid Ene poeg, kes ema teada ei joo eriti ning teadaolevalt ei tarbi ka narkootikume, ei taha väga tööd teha ega ilmuta ka kodus nn meestetööde tegemise vastu erilist huvi.

"Tundus, et mitte miski teda ei huvita, kool oli tema arvates mõttetu, õppejõud lollid, koolikaaslased pugejad, pakutavad töökohad kehvad," vahendab Ene poja reaktsioone, kui ta püüdis teda õpinguid jätkama sundida või vähemalt ajutiselt tööd leidma.

Gümnaasiumi ajal märkas Ene küll pojal vahel laiskuse märke, kuid sel ajal ei seganud see koolis käimist ning enam-vähem keskmiste hinnete saamist. "Tagantjärele tundub mulle, et põhikool ja gümnaasium olid talle meeltmööda, sest erilisi õpiraskusi tal õnneks polnud ning samas klassis käisid ka tema paar head sõpra. Ülikooli minnes sattus poiss aga täiesti uude olukorda, võib-olla valis vale eriala või juhtus midagi uute koolikaaslastega suheldes - seda ma lihtsalt ei tea ning võib-olla leiaks sealt selgituse või põhjuse."

Ene imestab eriti selle üle, et tavaliselt tahavad noored just selles vanuses kodust ära, pürgida edasi, nautida ülikooli või töö kõrvalt täiskasvanuelu vabadusi. Tema poeg oli aga täiskasvanuks saades muutunud uuesti väikseks poisiks, kes eriti kuskil ei käi ega midagi teha ei taha.

Ei õpi, ei tööta, ei lähe tööle. Mida ette võtta, et täisikka jõudnud laps kauem kodus ei konutaks, vaid leiaks endale sobiliku töö ja usu tulevikku?
Kui noor ei õpi ega tööta...
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kui noor ei õpi ega tööta...
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn