Nii nagu arvutisse võib meeletult programme tõmmata, on ka inimesega. Õnneks on võimalus ebavajalikust, aeglustavast ja takistavast ka vabaneda – meetodi nimi on teetatervendus.

“Ainult siis, kui su suhe iseendaga on harmoonias, helisevad ka kõik teised suhted sinu elus,” selgitab teetatervendaja Hille Hiielo. “Sünnist saati aga sisestavad vanemad, vanavanemad, õpetajad meisse programme, mida, kuidas ja millal tohib teha. Peaaegu kedagi ei õpetata ennast ja elu armastama.” Väga lihtne programm enamiku täiskasvanute “kõvakettal” ütleb, et vihane olla pole viisakas. Tekib olukord, kus inimene vihastab, kuid mida teha emotsiooniga, mille näitamine pole sünnis. Variant on valada viha välja kaitsvate koduseinte vahel mõne nõrgema pereliikme peale, kurjustada trennis või internetikommentaarides. Pöörata negatiivne emotsioon iseenese vastu või salvestada see endasse. Või hakata end armastama koos oma negatiivsete emotsioonidega, kuid see eeldaks n-ö programmi ümberkirjutamist. “Enamasti inimesed ei tulegi selle peale, et nad saavad midagi teha, kuid tegelikult saab,” annab Hille uppujatele õlekõrre. “Terve elu on meile öeldud, et peame olema keegi teine. Meile on antud piirid ja raamid. Tegelikult võime aga olla need, kes me oleme. Teetatervendus aitab vabaneda piiravatest uskumustest. Selle abil saad end armastada ka kõige sellega, mis sulle endas ei meeldi. Sa ei pea muutuma kõigepealt meeldivaks, et ennast armastada. Sa ei pea üldse muutuma. Võta end vastu sellisena, nagu sa oled! Õpi ennast armastama jäägitult, ilma põhjuseta, tingimusteta.”   Hakka või uskuma Hille sõnul on kaht moodi kliente. “Mõni käib korra ära ja õitseb muutuse harjal terve aasta. Siis tuleb tagasi ja ütleb, et selle asja võiks nüüd ka ära lahendada. Teised satuvad väga hoogu ja tahaks enda justkui sibula mitte üksnes kiht-kihilt lahti koorida, vaid ka kõik kihid kohe südamikuni eemaldada. Neid pean tagasi hoidma – elage ikka vahepeal sellistena, nagu olete. Pole vaja kõrgematesse sagedustesse ära minna.” Nii nagu arvutisse võib meeletult programme tõmmata, on ka inimesega. Õnneks on võimalus ebavajalikust, aeglustavast ja takistavast ka vabaneda – meetodi nimi on teetatervendus. web hosting services top

Teetatasand avab võimalused

Madli Zobel, fotod: Aldo Luud, erakogu

Nii nagu arvutisse võib meeletult programme tõmmata, on ka inimesega. Õnneks on võimalus ebavajalikust, aeglustavast ja takistavast ka vabaneda – meetodi nimi on teetatervendus.

Teetatasand avab võimalused

“Ainult siis, kui su suhe iseendaga on harmoonias, helisevad ka kõik teised suhted sinu elus,” selgitab teetatervendaja Hille Hiielo. “Sünnist saati aga sisestavad vanemad, vanavanemad, õpetajad meisse programme, mida, kuidas ja millal tohib teha. Peaaegu kedagi ei õpetata ennast ja elu armastama.”

Väga lihtne programm enamiku täiskasvanute “kõvakettal” ütleb, et vihane olla pole viisakas. Tekib olukord, kus inimene vihastab, kuid mida teha emotsiooniga, mille näitamine pole sünnis. Variant on valada viha välja kaitsvate koduseinte vahel mõne nõrgema pereliikme peale, kurjustada trennis või internetikommentaarides. Pöörata negatiivne emotsioon iseenese vastu või salvestada see endasse. Või hakata end armastama koos oma negatiivsete emotsioonidega, kuid see eeldaks n-ö programmi ümberkirjutamist.

“Enamasti inimesed ei tulegi selle peale, et nad saavad midagi teha, kuid tegelikult saab,” annab Hille uppujatele õlekõrre. “Terve elu on meile öeldud, et peame olema keegi teine. Meile on antud piirid ja raamid. Tegelikult võime aga olla need, kes me oleme. Teetatervendus aitab vabaneda piiravatest uskumustest. Selle abil saad end armastada ka kõige sellega, mis sulle endas ei meeldi. Sa ei pea muutuma kõigepealt meeldivaks, et ennast armastada. Sa ei pea üldse muutuma. Võta end vastu sellisena, nagu sa oled! Õpi ennast armastama jäägitult, ilma põhjuseta, tingimusteta.”

 

Hakka või uskuma

Hille sõnul on kaht moodi kliente. “Mõni käib korra ära ja õitseb muutuse harjal terve aasta. Siis tuleb tagasi ja ütleb, et selle asja võiks nüüd ka ära lahendada. Teised satuvad väga hoogu ja tahaks enda justkui sibula mitte üksnes kiht-kihilt lahti koorida, vaid ka kõik kihid kohe südamikuni eemaldada. Neid pean tagasi hoidma – elage ikka vahepeal sellistena, nagu olete. Pole vaja kõrgematesse sagedustesse ära minna.”

Nii nagu arvutisse võib meeletult programme tõmmata, on ka inimesega. Õnneks on võimalus ebavajalikust, aeglustavast ja takistavast ka vabaneda – meetodi nimi on teetatervendus.
Teetatasand avab võimalused
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Teetatasand avab võimalused
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn