“Kui midagi teed, siis tee, kui vedeled, siis vedele,“ leiab Tallinna Linnateatri näitleja Andres Raag (45). “Ma ei talu munemist. Kui ka muned, siis täiega, aga ära samal ajal midagi muud tee. Kui teed midagi muud, siis tee see asi ära ja pärast mune.”

Kes on sind lapsepõlves enim kujundanud? Kuna mu ema Kersti Kreismann ja kasuisa Mati Unt olid väga hõivatud, siis minu põhiline kasvataja oli isapoolne vanaema Aliide ‒ vana hea eestiaegne pealinnaproua, kel olid väga kõrged eetilised tõekspidamised. Tema oli isapoolse pere, mis oli natuke laiali, kooshoidja, pidepunkt ja matriarh. Olen talle väga-väga palju võlgu oma loomusest ja olemusest. Ta hirmsasti hellitas ja piiritult armastas mind. Tema kõrval olen muuhulgas telgedel kangast kudunud või heegeldanud. Lapsepõlves veetsin palju aega ka ema isa Riksiga, kes oli kummalise ja jabura huumorimeelega, hästi väikest kasvu tohutult kihvt vembuvend, nalja- ja napsumees. Tema kõrval tegin maatöid. Kui olin nelja-viieaastane, tellis vanaisa mulle tislerilt minu mõõtu reha, et ma saaksin ka heinamaal riisuda. Tema oli kohalik harrastuslihunik, keda kutsuti hädatappu tegema. Kui kolhoosi lautades hakkasid noorloomad või vasikad lõppema, siis toodi need õue peale, vanaisa nülgis nahad maha. Olen seda tööd kõrvalt jälginud ja teinud, võimalik, et saaksin sellega hakkama. Talukaev oli elumajast eemal ja kui ma pidin minema pimedas vett tooma, siis koperdasin vahetevahel mingite kolpade või sääreluude otsa, mida metsloomad olid laiali tassinud, kuigi oli spetsiaalne koht, kuhu jäägid maeti. Sellegipoolest oli üsna tavapärane, et mingid jäänused vedelesid, see kuulus maaelu juurde. Seal nägin tõelist elu. Nende kahe vanavanemaga tundsin kõige suuremat lähedust, kuigi mul oli õnneks olemas ka linna vanaisa ja maa vanaema. Maal ka vanavanaisa, kes oli vabadussõjas käinud. Üle ja ümber ei saa ma oma isast, kes lahkus kuus aastat tagasi, aga tajun juba aastakümneid, et mida aeg edasi, seda rohkem ma isa moodi lähen. Nii oma iseloomult, olemuselt, käitumiselt kui ka välimuselt. Kuigi ma ei elanud temaga otseselt koos, sest vanemad läksid lahku, kui ma olin väga väike, siis isa oli mu jaoks kogu aeg olemas. Kogu isa perekond on mulle läbi elu väga oluline olnud. Isa on “süüdi‒ selles, et oskan haamrit käes hoida ja saan paljude mehisemate töödega hakkama. “Kui midagi teed, siis tee, kui vedeled, siis vedele,“ leiab Tallinna Linnateatri näitleja Andres Raag (45). “Ma ei talu munemist. Kui ka muned, siis täiega, aga ära samal ajal midagi muud tee. Kui teed midagi muud, siis tee see asi ära ja pärast mune.” web hosting services top

Väikekodanlik konservatiiv

Tiina Lang

“Kui midagi teed, siis tee, kui vedeled, siis vedele,“ leiab Tallinna Linnateatri näitleja Andres Raag (45). “Ma ei talu munemist. Kui ka muned, siis täiega, aga ära samal ajal midagi muud tee. Kui teed midagi muud, siis tee see asi ära ja pärast mune.”

Väikekodanlik konservatiiv

Kes on sind lapsepõlves enim kujundanud?

Kuna mu ema Kersti Kreismann ja kasuisa Mati Unt olid väga hõivatud, siis minu põhiline kasvataja oli isapoolne vanaema Aliide ‒ vana hea eestiaegne pealinnaproua, kel olid väga kõrged eetilised tõekspidamised. Tema oli isapoolse pere, mis oli natuke laiali, kooshoidja, pidepunkt ja matriarh. Olen talle väga-väga palju võlgu oma loomusest ja olemusest. Ta hirmsasti hellitas ja piiritult armastas mind. Tema kõrval olen muuhulgas telgedel kangast kudunud või heegeldanud. Lapsepõlves veetsin palju aega ka ema isa Riksiga, kes oli kummalise ja jabura huumorimeelega, hästi väikest kasvu tohutult kihvt vembuvend, nalja- ja napsumees. Tema kõrval tegin maatöid. Kui olin nelja-viieaastane, tellis vanaisa mulle tislerilt minu mõõtu reha, et ma saaksin ka heinamaal riisuda. Tema oli kohalik harrastuslihunik, keda kutsuti hädatappu tegema. Kui kolhoosi lautades hakkasid noorloomad või vasikad lõppema, siis toodi need õue peale, vanaisa nülgis nahad maha. Olen seda tööd kõrvalt jälginud ja teinud, võimalik, et saaksin sellega hakkama.

Talukaev oli elumajast eemal ja kui ma pidin minema pimedas vett tooma, siis koperdasin vahetevahel mingite kolpade või sääreluude otsa, mida metsloomad olid laiali tassinud, kuigi oli spetsiaalne koht, kuhu jäägid maeti. Sellegipoolest oli üsna tavapärane, et mingid jäänused vedelesid, see kuulus maaelu juurde. Seal nägin tõelist elu.

Nende kahe vanavanemaga tundsin kõige suuremat lähedust, kuigi mul oli õnneks olemas ka linna vanaisa ja maa vanaema. Maal ka vanavanaisa, kes oli vabadussõjas käinud.

Üle ja ümber ei saa ma oma isast, kes lahkus kuus aastat tagasi, aga tajun juba aastakümneid, et mida aeg edasi, seda rohkem ma isa moodi lähen. Nii oma iseloomult, olemuselt, käitumiselt kui ka välimuselt. Kuigi ma ei elanud temaga otseselt koos, sest vanemad läksid lahku, kui ma olin väga väike, siis isa oli mu jaoks kogu aeg olemas. Kogu isa perekond on mulle läbi elu väga oluline olnud. Isa on “süüdi‒ selles, et oskan haamrit käes hoida ja saan paljude mehisemate töödega hakkama.

“Kui midagi teed, siis tee, kui vedeled, siis vedele,“ leiab Tallinna Linnateatri näitleja Andres Raag (45). “Ma ei talu munemist. Kui ka muned, siis täiega, aga ära samal ajal midagi muud tee. Kui teed midagi muud, siis tee see asi ära ja pärast mune.”
Väikekodanlik konservatiiv
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Väikekodanlik konservatiiv
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn